Samowolka rowerowa

wt., 08/08/2017 - 12:49 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Latem rowerzystów jest naprawdę dużo, ale i równie dużo jest też i skarg na nich. Redakcja nieustannie otrzymuje prośby o interwencję. Chodzi głównie o tych, którzy zamiast ze ścieżek rowerowych korzystają z chodników i przejeżdżają przez przejścia dla pieszych.

To istna rowerowa samowolka. Tylko w ciągu kilku minut nasza kamera zarejestrowała kilkanaście przypadków łamania przepisów przez rowerzystów. Najczęstszym przewinieniem jest poruszanie się po chodniku. Tam gdzie nie ma ścieżki rowerowej jest obowiązek jazdy droga publiczną.

Przejazd przez przejście dla pieszych to drugie równie częste wykroczenie.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym, bo te obowiązują wszystkich również rowerzystów i przestrzega. Za łamanie przepisów będą nakładane mandaty.

https://youtu.be/IeL17QLADHM

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Jarek (niezweryfikowany) w

Miodu w.....  szukają piesi  malkontenci. Ciekawe il;u z tych interweniujących cymbałów przechodziła na czerwonym świetle albo w miejscu niedozwolonym.

Wysłane przez olog (niezweryfikowany) w

Ale dlaczego obrażasz ludzi? Mi osobiście jako tacy rowerzyści na chodniku nie przeszkadzają, ale tylko wtedy, gdy nie ma ścieżki rowerowej, ale szału dostaję jak po drugiej stronie jezdni jest ścieżka rowerowa, a rowerzysta zamiast jechać właśnie tam, jedzie sobie zadowolony po chodniku, albo po jezdni wzdłuż ścieżki rowerowej. Tak samo wjeżdżanie na przejście dla pieszych (kilka dni temu jedna pani poczuła jak boli przekonanie, że samochód na bank w ułamku sekundy się zatrzyma jeśli ona nawet nie spojrzy czy coś jedzie i po prostu wjedzie sobie na przejście). Dlaczego kierowcy mają myśleć za rowerzystów? Mam nadzieje, że w końcu policja zrobi porządek z rowerzystami w naszym mieście i faktycznie posypią się mandaty, może w końcu rowerzyści zaczną korzystać ze ścieżek rowerowych, których w naszym mieście nie brakuje i w końcu sami zaczną myśleć nad tym co robią,a  nie będą oczekiwać, że myśleć za nich będą inni uczestnicy ruchu.

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Redaktor Rogowska jak zwykle z łamiącą wiadomością. Największą beką jest dziadek jadący na rowerze po chodniku za policjantem w trakcie wywiadu.

Wysłane przez Adam (niezweryfikowany) w

Karać mandatami Karać i jeszcze raz Karać

Wysłane przez rowerzysta (niezweryfikowany) w

Są ulice gdzie strach jechać rowerem po jezdni np al. Włóknierzy od Czaplenieckiej do Piłsudskiego gdzie nadal jeżdzi dużo tirów

Wysłane przez ali (niezweryfikowany) w

Rowerzysta w wieku do 10 lat może jechać rowerem i w majestacie obowiązującego w Polsce prawa przejechać rowerem przez każde przejście dla pieszych. W Bełchatowie też.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

17/08/2017 - 13:07
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo
17/08/2017 - 13:03
Memoriał Henryka Łasaka
17/08/2017 - 12:58
Letni Turniej Kibiców GKS
16/08/2017 - 12:35
Podsumowanie
16/08/2017 - 12:33
Rynny w (nie)okazyjnej cenie
Komentarze: 1

Wybrane ogłoszenia